KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15417233
nr 1541 7233
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Ej signerad, fors. Olja på duk, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 45x53 cm
Kondition: färgbortfall
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 maj 2023
kl 18:28:44
22/5 14:06:20
Hackefors Porslins AB
Porslinsfabrik grundad i Linköping 1929.
Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.
Alsterfors glasbruk
Alsterfors var ett glasbruk etablerat 1886 och avveklat 1980.
Johansfors glasbruk